Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Kontrola zpracování osobních údajů při využívání služeb cloud computingu bankou (společnost MONETA Money Bank, a.s.)

 
 
 
Na základě kontrolního plánu Úřadu provedl Úřad kontrolu zaměřenou na realizaci podmínek pro ochranu osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb. týkající se dodržování povinností při zpracování osobních údajů bankou při využívání služeb cloud computingu.

Kontrolovaná osoba je správcem osobních údajů ve smyslu § 4 písm. j) zákona č. 101/2000 Sb., neboť stanovila účel a prostředky zpracování osobních údajů. Úřad se v rámci kontroly zaměřil zejména na podmínky zabezpečení osobních údajů.

Úřad došel k závěru, že kontrolovaná osoba postupovala v oblasti zabezpečení v souladu s § 13 zákona č. 101/2000 Sb., tedy že přijala dostatečná opatření pro minimalizaci rizika úniku informací a že tato opatření řádně dokumentovala. Úřad vyhodnotil jako dostatečná také opatření kontrolované osoby, přijatá v oblasti automatizovaného zpracování. Kontrolovaná osoba zároveň vhodně vyhodnotila rizika, která pro osobní údaje vyplývají z její činnosti a z činnosti a počtu jejích zaměstnanců.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při využívání služeb cloud computingu bankou (společnost MONETA Money Bank, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém