Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Kontrola zpracování osobních údajů při využívání služeb cloud computingu bankou (společnost MONETA Money Bank, a.s.) - archiv dokumentů

 
 
 
Na základě kontrolního plánu Úřadu provedl Úřad kontrolu zaměřenou na realizaci podmínek pro ochranu osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb. týkající se dodržování povinností při zpracování osobních údajů bankou při využívání služeb cloud computingu.

Kontrolovaná osoba je správcem osobních údajů ve smyslu § 4 písm. j) zákona č. 101/2000 Sb., neboť stanovila účel a prostředky zpracování osobních údajů. Úřad se v rámci kontroly zaměřil zejména na podmínky zabezpečení osobních údajů.

Úřad došel k závěru, že kontrolovaná osoba postupovala v oblasti zabezpečení v souladu s § 13 zákona č. 101/2000 Sb., tedy že přijala dostatečná opatření pro minimalizaci rizika úniku informací a že tato opatření řádně dokumentovala. Úřad vyhodnotil jako dostatečná také opatření kontrolované osoby, přijatá v oblasti automatizovaného zpracování. Kontrolovaná osoba zároveň vhodně vyhodnotila rizika, která pro osobní údaje vyplývají z její činnosti a z činnosti a počtu jejích zaměstnanců.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při využívání služeb cloud computingu bankou (společnost MONETA Money Bank, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém