Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného společenstvím vlastníků (Společenství vlastníků Barrandovská vyhlídka 1218) - archiv dokumentů

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému se záznamem instalovaného společenstvím vlastníků v bytovém domě za účelem ochrany majetku a bezpečnosti osob. Dle doručeného podnětu byly osobní údaje zpracovávány v rozporu se stanoveným účelem, a sice ke sledování klientky advokáta, který v jejím zastoupení tento podnět Úřadu podal. Místopředseda výboru společenství vlastníků měl takto získané informace bez souhlasu stěžovatelky použít v rámci soudního řízení. Dále mělo dojít k tomu, že člen výboru předmětného společenství vlastníků umísťoval kamerové záznamy z garáží a bezprostředního okolí tohoto bytového domu na sociální síti Facebook a sdílel tyto video soubory na volně přístupném internetovém serveru YouTube. Z uvedeného dle doručeného podnětu vyplývalo podezření z porušení § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb (zpracování v souladu s účelem).

Kontrolou bylo prověřeno dodržování povinností stanovených správci nebo zpracovateli jednotlivými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti se zpracováním osobních údajů získaných tímto kamerovým systémem se záznamem sledujícím prostory uvnitř i vně bytového domu a nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného společenstvím vlastníků (Společenství vlastníků Barrandovská vyhlídka 1218)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém