Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného společenstvím vlastníků (Společenství vlastníků Barrandovská vyhlídka 1218)

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného společenstvím vlastníků (Společenství vlastníků Barrandovská vyhlídka 1218)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému se záznamem instalovaného společenstvím vlastníků v bytovém domě za účelem ochrany majetku a bezpečnosti osob. Dle doručeného podnětu byly osobní údaje zpracovávány v rozporu se stanoveným účelem, a sice ke sledování klientky advokáta, který v jejím zastoupení tento podnět Úřadu podal. Místopředseda výboru společenství vlastníků měl takto získané informace bez souhlasu stěžovatelky použít v rámci soudního řízení. Dále mělo dojít k tomu, že člen výboru předmětného společenství vlastníků umísťoval kamerové záznamy z garáží a bezprostředního okolí tohoto bytového domu na sociální síti Facebook a sdílel tyto video soubory na volně přístupném internetovém serveru YouTube. Z uvedeného dle doručeného podnětu vyplývalo podezření z porušení § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb (zpracování v souladu s účelem).

Kontrolou bylo prověřeno dodržování povinností stanovených správci nebo zpracovateli jednotlivými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti se zpracováním osobních údajů získaných tímto kamerovým systémem se záznamem sledujícím prostory uvnitř i vně bytového domu a nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného společenstvím vlastníků (Společenství vlastníků Barrandovská vyhlídka 1218)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém