Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému umístěného v bytovém domě (Společenství pro dům č.p. 353,354 v Jincích)

 
 
 
Kontrola byla provedena na základě podnětu, jehož obsahem bylo podezření z porušování zákona č. 101/2000 Sb. při provozování kamerového systému se záznamem v bytovém domě. Kamerový systém je dle sdělení stěžovatele instalován na chodbě společných částí domu v bezprostřední blízkosti dveří jeho bytu. Na žádost o poskytnutí informací o provozování tohoto systému z hlediska ochrany osobních údajů společenství stěžovateli dle jeho sdělení neodpovědělo a žádnou informaci neposkytlo.

Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb. Předmětný kamerový systém s prostým obrazovým záznamem obsahuje čtyři kamery zapojené do systému, které monitorují zádveří domu, vstupy do domu, poštovní schránky a vstup do sklepních prostor domu. Kamery nemonitorují dveře do bytů. Subjekty předem známé byly informovány o tomto kamerovém systému písemnou informací; vlastníci bytových jednotek o něm byli informováni na shromáždění společenství, kde byl schvalován investiční záměr, a dále pak opakovaně na jednáních shromáždění společenství. Odpověď na předmětnou žádost ohledně tohoto kamerového systému kontrolovaná osoba stěžovateli zaslala. Informace o tomto kamerovém systému se záznamem jsou poskytovány také prostřednictvím vyvěšených cedulek v tomto bytovém domě obsahujících piktogram kamery s textem „Objekt je střežen kamerovým systémem“ s uvedeným telefonickým kontaktem na předsedu společenství, u kterého lze získat informace také osobně.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému umístěného v bytovém domě (Společenství pro dům č.p. 353,354 v Jincích)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém