Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v kavárně (fyzická osoba podnikající)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu dle zákona č. 101/2000 Sb., jejímž předmětem bylo zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému se záznamovým zařízením v prostorách kavárny.

Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba v souvislosti s provozem své kavárny zpracovává osobní údaje prostřednictvím jedné kamery. Tento kamerový systém cíleně monitoruje pokladnu a vstupní dveře kavárny. V minulosti zde došlo k pokusu vloupání a k úmyslnému nezaplacení útraty skupinou osob, což jim bylo prokázáno Policií České republiky záznamem z tohoto kamerového systému. V návaznosti na kontrolní zjištění dospěl Úřad k závěru, že kontrolované osobě svědčí pro toto zpracování osobních údajů právní titul.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v kavárně (fyzická osoba podnikající)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém