Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v obchodním centru (společnost Centrum Chodov, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo dodržování povinností stanovených nařízením (EU) 2016/679 v souvislosti se zpracováním osobních údajů prostřednictvím kamerového systému umístěného v prostorách toalet a v blízkosti toalet v nákupní galerii.

Kontrola prokázala, že v prostorách umýváren, tedy před toaletami (dámskými i pánskými) jsou umístěny kamery, a to z důvodu ochrany zdraví a majetku centra, prodejců a zákazníků. Kamery byly stabilní, s pevně nastaveným odstíněním tak, aby nebylo narušeno soukromí návštěvníků toalet a současně byl zajištěn stanovený účel. Součástí kontroly bylo dále plnění ostatních povinností správce osobních údajů v souvislosti s provozem kamerového systému, a to zejména informační povinnost, zabezpečení osobních údajů, právo přístupu k osobním údajům.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení nařízení (EU) 2016/679.

Kontrolu řídil inspektor MVDR František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v obchodním centru (společnost Centrum Chodov, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém