Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v prostorách městských lázní (společnost Novoměstské služby s.r.o.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v prostorách městských lázní. Podle doručeného podnětu se v prostoru šaten určených k převlékání nachází množství kamer, které zabírají šatní skříňky, chodbičky, lavičky atd. Monitorované prostory přitom nejsou označeny a není tedy zřejmé, které prostory šaten jsou a které nejsou monitorovány kamerami, a proto se lze domnívat, že tyto kamery zachycují mimo jiné i převlékající se nic netušící osoby, včetně nezletilých dětí.

Bylo zjištěno, že předmětné kamery nemonitorují prostor převlékacích kabinek, které jsou označeny štítky s nápisem „Převlékací kabinka“, ale monitorují pouze prostor šatních skříněk určených pro odkládání a ukládání věcí. V návštěvním řádu je přitom stanovena povinnost návštěvníků převlékat se v převlékacích kabinkách a v šatně do vybrané skříňky uložit své osobní věci a pomocí čipového náramku skříňku uzamknout. V souvislosti se zpracováním osobních údajů prostřednictvím kamerového systému nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému v prostorách městských lázní (společnost Novoměstské služby s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém