Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému ve vlacích (společnost České dráhy, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola týkající  se  zpracování osobních údajů cestujících prostřednictvím kamerového systému ve vlacích na trati Cheb – Aš. Na této trati provozuje kontrolovaná osoba vozidla německého dopravce, která jsou vybavena kamerovým systémem se záznamem, který je standardním vybavením tohoto typu vozidla a jeho instalace byla požadována objednatelem dopravy na německé straně. V době kontroly již nebyl předmětný kamerový systém na území České republiky aktivní.

Kontrolovaná osoba tak osobní údaje cestujících pomocí kamerového systému nezpracovává a ani k nim nemá přístup. Zpracování osobních údajů v souvislosti s předmětným kamerovým systémem neupravuje ani žádná ze smluv kontrolované osoby s německým dopravcem (jakožto správcem osobních údajů). Vzhledem k uvedenému bylo konstatováno, že kontrolovaná osoba není v postavení správce ani zpracovatele osobních údajů dle § 4 písm. j) resp. k) zákona č. 101/2000 Sb.; uvedený zákon se tedy neaplikuje.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému ve vlacích (společnost České dráhy, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém