Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému ve vlacích (společnost České dráhy, a.s.) - archiv dokumentů

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola týkající  se  zpracování osobních údajů cestujících prostřednictvím kamerového systému ve vlacích na trati Cheb – Aš. Na této trati provozuje kontrolovaná osoba vozidla německého dopravce, která jsou vybavena kamerovým systémem se záznamem, který je standardním vybavením tohoto typu vozidla a jeho instalace byla požadována objednatelem dopravy na německé straně. V době kontroly již nebyl předmětný kamerový systém na území České republiky aktivní.

Kontrolovaná osoba tak osobní údaje cestujících pomocí kamerového systému nezpracovává a ani k nim nemá přístup. Zpracování osobních údajů v souvislosti s předmětným kamerovým systémem neupravuje ani žádná ze smluv kontrolované osoby s německým dopravcem (jakožto správcem osobních údajů). Vzhledem k uvedenému bylo konstatováno, že kontrolovaná osoba není v postavení správce ani zpracovatele osobních údajů dle § 4 písm. j) resp. k) zákona č. 101/2000 Sb.; uvedený zákon se tedy neaplikuje.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému ve vlacích (společnost České dráhy, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém