Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů (společnost s ručením omezením)

 
 
 
Na základě podnětu, jehož předmětem bylo nalezení flash disku s osobními údaji klientů kontrolované osoby, provedl Úřad kontrolu zabezpečení osobních údajů dle nařízení (EU) 2016/679.

Flash disk, který měl stěžovatel nalézt u obchodního domu, obsahoval 760 smluv o poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací s osobními údaji zákazníků. Nebylo možné prokázat, komu předmětný flash disk patřil. Vzhledem k tomu, že nebylo možno vyloučit podezření na nekalé obchodní praktiky některého z konkurentů, resp. úmysl poškodit dobré jméno některým z bývalých zaměstnanců, kontrolovaná osoba se obrátila na orgány činné v trestním řízení, a to zejména proto, že stěžovatel disponuje více soubory, než tvrdil a předložil, neboť v souboru 760 smluv nebyly nalezeny smlouvy, které prezentoval ve svém podnětu jako ty, které nalezl. 

V návaznosti na uvedená zjištění Úřad ukončil kontrolu s tím, že může být zahájena další kontrola poté, kdy ukončí vyšetřování Policie České republiky.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém