Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Poradna > Kamerové systémy, kamera souseda

 

Kontrola zpracování osobních údajů v centrálních registrech (Ministerstvo vnitra) - archiv dokumentů

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností odpovědným ministerstvem, uvedených v Hlavě II zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti s přístupem Českého rozhlasu a České televize k informacím z centrálního registru obyvatel.

Kontrolní orgán dospěl k závěru, že kontrolovaný subjekt nesplnil své povinnosti podle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb., když za situace, kdy nebyl dán zákonný důvod ČRo a ČT pro přístup do ROB a byl přístup umožněn, neboť podle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. nebyla splněna povinnost ministerstva jako správce přijmout taková opatření, aby k takovému neoprávněnému přístupu k osobním údajům nemohlo dojít.

Kontrolovaný podal proti kontrolním zjištěním námitky, které byly zamítnuty.

Úřad za porušení povinností uložil pokutu ve výši 500 tis. Kč.

Kontrolu řídila inspektorka Božena Čajková.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola zpracování osobních údajů v centrálních registrech (Ministerstvo vnitra)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém