Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů v oblasti církví a náboženských společností (členové přípravného výboru náboženské společnosti Pauperes commitiones Christi templique Salamonici-SKT) - archiv dokumentů

 
 
 

Předmětem kontroly byla problematika zpracování osobních údajů v oblasti církví a náboženských společností spojená s návrhem na registraci náboženské společnosti včetně shromažďování dat občanů na podpisových arších pro účely registrace podle zákona č. 3/2002 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech).

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 5 odst. 1 písm. g), (otevřenost při shromažďování osobních údajů), § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování), § 9 (citlivé údaje) a § 11 odst. 1 (informační povinnost) zákona č. 101/2000 Sb.

Za spáchání přestupku byla dvěma ze členů přípravného výboru uložena sankce ve výši 10.000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v oblasti církví a náboženských společností (členové přípravného výboru náboženské společnosti Pauperes commitiones Christi templique Salamonici-SKT)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém