Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s nabízením služeb (společnost BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.) - archiv dokumentů

 
 
 
Na základě tří stížností provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo zpracování osobních údajů v souvislosti s nabízením služeb, a to zejména v souvislosti s oslovováním potencionálních zákazníků společností BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., případně jejími obchodními zástupci.

Stěžovatelé uváděli, že je oslovil zástupce společnosti, který měl disponovat informacemi o smlouvách, které měli uzavřeny. Tato tvrzení se však nepodařilo prokázat a kontrolující tak, v souvislosti s náborem nových klientů, a to včetně náboru prostřednictvím obchodních zástupců, neprokázali porušení povinností správce osobních údajů. Kontrolující dále zjistili, že společnost dokumentuje přijatá technicko-organizační opatření v oblasti zpracování osobních údajů při náboru nových klientů.

Jedna stěžovatelka uvedla, že po ní společnost vymáhá úhradu pohledávky její zemřelé matky bez řádného právního titulu. Také v této věci kontrolující po jejím prověření neshledali porušení právních povinností společnosti.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

Doporučení:

V případě, že někdo zná Vaše osobní údaje, ačkoli by dle Vás neměl, zdokumentujte danou věc a uplatněte svá práva dle nařízení (EU) 2016/676, zejména tuto osobu požádejte o sdělení zdroje osobních údajů. Správce je zásadně povinen Vaši žádost vyřídit bez zbytečného odkladu, nejpozději do jednoho měsíce. Nevyřídí-li správce žádost včas nebo nejste-li s vyřízením spokojen, můžete se obrátit na Úřad. Úřadu je nutno doložit Vaše tvrzení, zejména žádost a případnou reakci správce na ni.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Prodej zboží a služeb > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s nabízením služeb (společnost BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém