Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním kamerového systému městské policie (město Toužim)

 
 
 
Předmětem kontroly vedené na základě podnětů doručených Úřadu bylo zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému města Toužim, provozovaného na veřejném prostranství. Kontrolovaná osoba, jakožto obec s pověřeným obecním úřadem, provozuje kamerový systém prostřednictvím městské policie, tedy na základě § 24b odst. 1 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Vzhledem k obsahu podnětů byla kontrola zaměřena mj. na způsob poskytování informací o předmětném zpracování osobních údajů, přičemž v tomto bodě nebylo shledáno porušení zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou bylo dále zjištěno, že jednotlivé kamery jsou statické (na pevno montované), tzn., že nelze měnit nastavení kamery vzdáleným přístupem, ale pouze manuálně. V době kontroly byly všechny kamery nastaveny tak, že nedocházelo k zásahu do soukromí osob pohybujících se v monitorovaném prostoru v nepřiměřeném rozsahu. Kontrolou tak nebylo zjištěno porušení povinností stanovených zákonem č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním kamerového systému městské policie (město Toužim)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém