Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním kamerového systému městské policie (město Toužim) - archiv dokumentů

 
 
 
Předmětem kontroly vedené na základě podnětů doručených Úřadu bylo zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému města Toužim, provozovaného na veřejném prostranství. Kontrolovaná osoba, jakožto obec s pověřeným obecním úřadem, provozuje kamerový systém prostřednictvím městské policie, tedy na základě § 24b odst. 1 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Vzhledem k obsahu podnětů byla kontrola zaměřena mj. na způsob poskytování informací o předmětném zpracování osobních údajů, přičemž v tomto bodě nebylo shledáno porušení zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou bylo dále zjištěno, že jednotlivé kamery jsou statické (na pevno montované), tzn., že nelze měnit nastavení kamery vzdáleným přístupem, ale pouze manuálně. V době kontroly byly všechny kamery nastaveny tak, že nedocházelo k zásahu do soukromí osob pohybujících se v monitorovaném prostoru v nepřiměřeném rozsahu. Kontrolou tak nebylo zjištěno porušení povinností stanovených zákonem č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním kamerového systému městské policie (město Toužim)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém