Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s řádně neprovedenou likvidací (INDEX NOSLUŠ s.r.o.)

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s řádně neprovedenou likvidací (INDEX NOSLUŠ s.r.o.)

 
 
 
Kontrolou vedenou na základě podnětu městské policie bylo zjištěno a kontrolovanou osobou potvrzeno, že se jedná o správce osobních údajů, který zpracovával (jako agentura práce) osobní údaje agenturních zaměstnanců, jejichž osobní údaje se nacházely na listinách nalezených hlídkou městské policie na veřejně přístupném místě. Ke zpracovávaným listinám se přihlásila a ztrátu si vysvětlovala vzhledem k zabezpečení zpracovávaných osobních údajů, resp. jejich řádné likvidaci jakmile pomine účel jejich zpracování, jako možnou pomstu bývalého zaměstnance. Kontrolou bylo nicméně konstatováno porušení povinnosti stanovených v § 13 odst. 1 zákona (zabezpečení osobních údajů) a § 20 (likvidace osobních údajů) zákona č. 101/2000 Sb. V návaznosti na uvedená zjištění bylo ve věci zahájeno správní řízení o sankci.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s řádně neprovedenou likvidací (INDEX NOSLUŠ s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém