Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s registrací nových pojištěnců (Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví)

 
 
 
Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba neoprávněně registrovala nové pojištěnce bez jejich vědomí, a to v rozporu s povinností správce osobních údajů zpracovat pouze přesné osobní údaje, které získal v souladu se zákonem a, je-li to nezbytné, osobní údaje aktualizuje a zjistí-li, že jím zpracované osobní údaje nejsou s ohledem na stanovený účel přesné, provede bez zbytečného odkladu přiměřená opatření. Tím kontrolovaný porušil povinnost stanovenou v § 5 odst. 1 písm. c) zákona č. 101/2000 Sb., za což mu byla v navazujícím řízení uložena sankce ve výši 9.000 Kč. Kontrolovaný ještě před uložením nápravných opatření stav napravil.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s registrací nových pojištěnců (Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém