Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systém ORG > Provoz ORG > Novinky > Projekt Základní registry byl 1. 7. 2012 spuštěn

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s uzavření smlouvy o úvěru bez vědomí stěžovatele (Provident Financial s.r.o.)

 
 
 

Stěžovatel uvedl, že nikdy se společností Provident Financial s.r.o. neuzavřel smlouvu, ale ta vůči němu eviduje pohledávku. Tuto pohledávku přitom prodala společnosti KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o.

Kontrolou bylo zjištěno, že obě uvedené společnosti zpracovávaly osobní údaje stěžovatele pravděpodobně na základě úvěrového podvodu. Zpracování osobních údajů, které následně z jejich strany probíhalo, bylo prováděno na základě § 5 odst. 2 písm. e) zákona č. 101/2000 Sb., tedy za účelem ochrany práv a právem chráněných zájmů správce, příjemce a třetích osob. Ihned po zjištění, že osobní údaje stěžovatele jsou zpracovávány na základě krádeže identity, obě společnosti zpracování ukončily.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.


Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s uzavření smlouvy o úvěru bez vědomí stěžovatele (Provident Financial s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém