Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s uzavření smlouvy o úvěru bez vědomí stěžovatele (Provident Financial s.r.o.) - archiv dokumentů

 
 
 

Stěžovatel uvedl, že nikdy se společností Provident Financial s.r.o. neuzavřel smlouvu, ale ta vůči němu eviduje pohledávku. Tuto pohledávku přitom prodala společnosti KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o.

Kontrolou bylo zjištěno, že obě uvedené společnosti zpracovávaly osobní údaje stěžovatele pravděpodobně na základě úvěrového podvodu. Zpracování osobních údajů, které následně z jejich strany probíhalo, bylo prováděno na základě § 5 odst. 2 písm. e) zákona č. 101/2000 Sb., tedy za účelem ochrany práv a právem chráněných zájmů správce, příjemce a třetích osob. Ihned po zjištění, že osobní údaje stěžovatele jsou zpracovávány na základě krádeže identity, obě společnosti zpracování ukončily.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.


Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s uzavření smlouvy o úvěru bez vědomí stěžovatele (Provident Financial s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém