Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s vedením evidence klientů (Česká pojišťovna a.s.)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností správce osobních údajů se zaměřením na dodržování povinností správce osobních údajů zpracovávaných v souvislosti s vedením evidence klientů České pojišťovny.

V průběhu kontroly bylo zjištěno, že k osobním údajům pojištěnců přistupovali oprávnění zástupci zpracovatele, tj. zaměstnanci společnosti Česká pošta, s.p., v souladu s pověřením zpracovatele dle smlouvy o zprostředkování a dle smlouvy podle § 6 zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou logů byly ověřeny všechny přístupy k databázi České pojišťovny, které se týkaly zaměstnanců jedné pobočky pošty. Přístup k osobním údajům byl umožněn pouze oprávněným zaměstnancům. Kontrolou nebylo zjištěno využití informací z databáze pojištěnců k jinému, než ke stanovenému účelu; v daném případě k přepracování smlouvy, předložení nabídky nové pojistné smlouvy. Ve dvou případech zaměstnanci České pošty přistupovali ke svým osobním údajům, které byly uloženy v databázi České pojišťovny, a.s., za účelem získání vzoru k uzavření smlouvy.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb. správcem osobních údajů.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s vedením evidence klientů (Česká pojišťovna a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém