Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s výběrovým řízením na pronájem nemovitostí ve vlastnictví obce (obec Třebnouševes)

 
 
 
Kontrolou vedenou na základě Úřadu doručeného podnětu bylo zjištěno, že obec vyhlásila v roce 2016 za účelem pronájmu vlastních nemovitostí výběrová řízení, konkrétně proběhlo výběrové řízení na uzavření nájemní smlouvy na obecní byt a na pronájem restaurace. V souvislosti s výběrovým řízením na byt požadovala obec od žadatelů, prostřednictvím k tomu určených formulářů a dalších dokumentů, také osobní údaje, které byly vyhodnoceny jako – s ohledem na účel zpracování – nadbytečné (rodné číslo žadatele a výpis z rejstříku trestů). Kontrolovaná osoba tím porušila povinnost stanovenou v § 5 odst. 1 písm. d) zákona č. 101/2000 Sb., nicméně již v průběhu kontroly oznámila, že nadbytečné údaje nadále ve výběrových řízeních požadovat nebude a že doposud shromážděné osobní údaje byly již zlikvidovány. Zejména v návaznosti na tuto skutečnost nebyla sankce uložena. Kontrolovaný stav napravil na základě provedené kontroly.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s výběrovým řízením na pronájem nemovitostí ve vlastnictví obce (obec Třebnouševes)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém