Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s vyřizováním žádosti o osvobození od soudního poplatku (Obvodní soud pro Prahu 8) - archiv dokumentů

 
 
 

Kontrola proběhla na základě podnětu stěžovatelky, který se týkal postupu obvodního soudu při rozhodování o žádosti stěžovatelky o osvobození od soudních poplatků. Soud zařadil tuto žádost, včetně všech příloh, do spisu ve věci hlavní, čímž umožnil dalším stranám sporu přístup k informacím zde uvedeným (včetně údajů o zdravotním stavu stěžovatelky), a to přesto, že rozhodování o žádosti o osvobození od soudních poplatků se týkalo výhradně stěžovatelky.

Kontrolující vyhodnotili postup soudu jako porušení povinnosti dbát ochrany soukromého a osobního života subjektu údajů podle § 5 odst. 3 zákona č. 101/2000 Sb. Námitky proti kontrolním zjištěním byly předsedkyní Úřadu zamítnuty.

Protože porušení výše uvedené povinnosti není správním deliktem, nebylo s kontrolovanou osobou vedeno navazující správní řízení.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s vyřizováním žádosti o osvobození od soudního poplatku (Obvodní soud pro Prahu 8)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém