Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s žádostmi o dary (společnost Život dětem, o.p.s.)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu obecně prospěšné společnosti zaměřenou na plnění povinností správce osobních údajů dle § 5 a následujících zákona č. 101/2000 Sb. a zejména na oprávněnost získávání kontaktních údajů, které společnost zpracovává ve vlastní databázi a na něž následně rozesílá žádosti o dary.

Úřad zjistil, že stěžovatelka si v předchozím období objednala a zaplatila v e-shopu kontrolované osoby reklamní předmět. V této souvislosti byla stěžovatelka, prostřednictvím všeobecných obchodních podmínek e-shopu, informována o tom, že její údaje budou následně využívány pro oslovení s žádostí o finanční příspěvek, a to do doby odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Dále Úřad prověřil, že kontrolovaná osoba shromažďuje a následně zpracovává osobní údaje za účelem oslovení s žádostí o finanční příspěvek pouze v souvislosti se svou činností.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v souvislosti s žádostmi o dary (společnost Život dětem, o.p.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém