Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů v zařízení pro zajištění cizinců (Ministerstvo vnitra) - archiv dokumentů

 
 
 

Předmětem kontroly bylo zpracování osobních a citlivých údajů cizinců, kteří jsou umístěni v zařízení pro zajištění cizinců, a to v rámci Provozního informačního systému, který je provozován pro potřeby těchto zařízení. Kontrolovaný provozuje zařízení pro zajištění cizinců na základě § 130 zákona č. 326/1999 Sb. prostřednictvím Správy uprchlických zařízení, kterou pro tento účel zřizuje jako svoji organizační složku. Pro zajištění vnitřního provozu zařízení pro zajištění cizinců a pro zajištění práv a právem chráněných zájmů cizinců umístěných v těchto zařízeních vede Správa uprchlických zařízení, v souladu s § 150 zákona č. 326/1999 Sb. Provozní informační systém. V tomto informačním systému jsou zpracovávány osobní, případně i citlivé údaje cizinců umístěných v zařízení pro zajištění cizinců, které jsou potřebné pro plnění všech povinností a oprávnění uložených Správě uprchlických zařízení zákonem č. 326/1999 Sb. a pro zajištění vnitřního provozu, organizace a financování zařízení. Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaný k osobním údajům zpracovávaným v Provozním informačním systému nemá přístup, tj. údaje zde evidované nijak nezpracovává.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů v zařízení pro zajištění cizinců (Ministerstvo vnitra)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém