Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů zákazníků (společnost CZC.cz s.r.o.)

 

Kontrola zpracování osobních údajů zákazníků (společnost CZC.cz s.r.o.)

 
 
 
Úřad provedl kontrolu na základě podnětu, jehož předmětem bylo tvrzení, že společnost vyžaduje při vrácení zboží občanský průkaz a rodné číslo.

Úřad nezjistil, že by kontrolovaná osoba zpracovávala rodná čísla zákazníků, respektive že by shromažďovala čísla občanských průkazů v rozporu s právními předpisy. Kontrolovaná osoba ověřuje totožnost zákazníka, a tedy požaduje od zákazníka předložení občanského průkazu, pouze tehdy, pokud zákazník na prodejně vrací zboží, které objednal a zaplatil přes internet, a zároveň pokud požaduje vrácení kupní ceny v hotovosti. Takové ověření totožnosti je nezbytné proto, aby nedošlo k vrácení kupní ceny jiné osobě, než která zboží objednala a zaplatila, a je tudíž uvedená na faktuře a v opravném daňovém dokladu.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém