Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zpracování osobních údajů zaměstnanců (společnost Alfa Promo s.r.o.) - archiv dokumentů

 
 
 
Úřad provedl kontrolu na základě podnětu, podle kterého došlo ke zpřístupnění výplatní pásky neoprávněným osobám.

Jednatel kontrolované osoby zpřístupnil prostřednictvím e-mailu výplatní lístky zaměstnanců za jeden měsíc všem zaměstnancům společnosti. Úřad zjistil, že se jednalo o nestandardní situaci, která byla důsledkem předchozích událostí u kontrolované osoby (škoda způsobená zřejmě jedním z jednatelů, vedoucí de facto k ukončení činnosti).

Úřad prověřil postupy při předávání výplatních lístků i při dalším zpracování osobních údajů zaměstnanců kontrolované osoby, přičemž zjistil, že postupy jsou standardně nastaveny tak, že odpovídají požadavkům § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů). Předmětné jednání tak Úřad vyhodnotil jako porušení povinnosti mlčenlivosti stanovené v § 15 zákona č. 101/2000 Sb., za které odpovídá jednatel kontrolované osoby. S ohledem na všechny okolnosti jeho jednání mu však Úřad sankci neuložil.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém