Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování údajů získaných na základě žádostí podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (Právo ve veřejném zájmu, z. s.)

 
 
 
Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba osobní údaje získané na základě zákona č. 106/1999 Sb. od jednotlivých povinných subjektů přebírala v elektronické podobě, ale dále je nezpracovávala v žádné databázi. Kontrolovaná osoba od povinných subjektů dostala osobní údaje vypovídající o mzdě a odměnách úředníků. Účelem shromažďování osobních údajů bylo dle tvrzení kontrolované osoby prověření, jak je v praxi plněno právo na informace. Po obdržení odpovědi byly osobní údaje likvidovány. V současné době v tomto shromažďování kontrolovaná osoba dále pokračuje, a to v návaznosti na pokračující řízení, včetně soudních, která vede s těmi subjekty, které jim vyžadované informace odmítají předat. Kontrolou nebylo konstatováno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola zpracování údajů získaných na základě žádostí podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (Právo ve veřejném zájmu, z. s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém