Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zpracování v souvislosti s předáním osobních údajů příjemci (One Energy Česká republika)

 
 
 

Kontrola byla zahájena na základě podnětu Energetického regulačního úřadu s tím, že na základě jimi provedené kontroly bylo zjištěno, že společnost SVT Group, a.s., neoprávněně předala společnosti One Energy ČR a.s. přes 680 uzavřených smluv obsahujících osobní údaje vlastních klientů, a to bez jejich vědomí.

Kontrolou bylo konstatováno, že společnost One Energy ČR a.s. shromáždila v souvislosti s neoprávněným převedením klientů dodavatele energií společnosti SVT Group, a.s., osobní údaje 470 osob, a to bez jakéhokoli právního titulu, tedy v rozporu s povinností zpracovávat osobní údaje dle § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování) zákona č. 101/2000 Sb. S ohledem na skutečnost, že společnost SVT Group, a.s., ukončila činnost dodavatele energií a s ohledem na skutečnost, že se jedná o uzavření soukromoprávních smluv regulovaných předpisy v rámci energetických předpisů, není Úřad v této záležitosti věcně příslušný nařizovat ukončení smluv.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování v souvislosti s předáním osobních údajů příjemci (One Energy Česká republika)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém