Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systém ORG > Provoz ORG > Novinky > Projekt Základní registry byl 1. 7. 2012 spuštěn

 

Kontrola zpracování v souvislosti s vedením databáze dárců (Prodialog, s.r.o.)

 
 
 

Kontrola na základě předchozích kontrolních zjištění v  Mamma HELP, z.s., týkající se obesílání potenciálních dárců se žádostí o finanční příspěvek. Kontrolovaný službu zajišťoval pro Mamma HELP, z.s. na základě Smlouvy o zpracování osobních údajů smlouvy za účelem fundraisingu.

Kontrolou byly prověřovány povinnosti správce ve smyslu § 5 odst. 1 písm. c), (přesnost osobních údajů) a § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování).

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 5 odst. 1 písm. c), neboť kontrolovaný neaktualizoval osobní údaje konkrétní osoby, jejíž osobní údaje v době kontroly nebyly již několik let veřejně dostupné a která v důsledku neprovedené aktualizace byla obeslána jako potenciální dárce, přestože v době zaslání žádosti již nežila.

Vzhledem k tomu, že kontrolovaný přijal opatření k nápravě již v průběhu kontroly, a vzhledem k nízké společenské nebezpečnosti, nebyla pokuta uložena.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém