Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontroly za rok 2010

 
 
 

V roce 2010 bylo ukončeno 106 kontrol, 13 z kontrolního plánu.

Pozornost byla zaměřena nejen na informační systémy veřejné správy (státní zastupitelstvo, Pražská správa sociálního zabezpečení), ale také na problémy nových technologií (e-mailové schránky) a neoprávněného zveřejňování údajů na internetu.

Kontroly řešily několik stížností ve zdravotnictví, kde se jedná o citlivé údaje a lidé se možného zneužití samozřejmě obávají. Kontroly již dříve pomohly zpřesnit podmínky nemocničních informačních systémů a dále kontrolují logování, na základě kterých lze učit a ověřit, kdy, kým a z jakého důvodu byly osobní údaje zpracovány, a tudíž v případě úniku dat najít pachatele.

Dále pokračovaly kontroly na kamerové systémy, ale tam již byly nastaveny základní parametry: nezbytnost konkrétních záběrů pro ochranu práv a právem chráněných zájmů správce, která převyšuje zásah do soukromého a osobního života; délka uchovávání záznamů okolo tří dnů; zabezpečení uchovávaných záběrů před neoprávněným přístupem; určení konkrétních osob, které mají v případě incidentu právo k záznamům přistupovat, a logování jejich přístupů.

Tabulka s přehledem o kontrolní činnosti za rok 2010 je dostupná zde.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém