Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Konzultace pro pověřence - archiv dokumentů

 
 
 
Vyjma specifického institutu předchozích konzultací (dle čl. 36 obecného nařízení) nemá Úřad pro ochranu osobních údajů coby dozorový úřad stanovenu přímou konzultační roli při zavádění procesů zpracování údajů u správců a zpracovatelů. V rámci svých možností poskytuje v některých případech, které nejsou ve střetu s následnou kontrolní působností Úřadu, i nadále konzultace.

Pověřencům, resp. správcům či zpracovatelům, lze doporučit při žádostech o konzultace adresovaných Úřadu dodržovat následující postup:
  • Identifikujte a analyzujte problém, blíže popište situaci a uveďte základní parametry příslušného zpracování.
  • Zpracujte návrhy řešení podstatných identifikovaných problémů. Řešení formulujte nejen s využitím ustanovení obecného nařízení, ale také podle relevantních zvláštních právních předpisů upravujících konkrétní zpracování.
  • Uveďte označení a adresu správce a zpracovatele zapojených do zpracování a popište jejich roli a úkoly a doložte jejich vzájemný, např. smluvní vztah.
  • Nejste-li správcem nebo pověřencem, doložte pověření, že jste oprávněn/-na za tyto osoby v rámci konzultace jednat.
  • Předložte relevantní dokumenty a informace, které jsou nutné k posouzení zpracování v kontextu činnosti správce.
 

Odkazy

  • Jak konzultovat s Úřadem [PDF, 123 kB]
    Doporučení pověřencům pro ochranu osobních údajů a dalším osobám, zajišťující soulad zpracování u správce či zpracovatele.

 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pověřenec pro ochranu osobních údajů > Konzultace pro pověřence

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém