Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > iDNES.cz: Hackeři využili karantény a útočí, zaměstnanci na home office se neumí bránit

 

Konzultace pro pověřence

 
 
 
Vyjma specifického institutu předchozích konzultací (dle čl. 36 obecného nařízení) nemá Úřad pro ochranu osobních údajů coby dozorový úřad stanovenu přímou konzultační roli při zavádění procesů zpracování údajů u správců a zpracovatelů. V rámci svých možností poskytuje v některých případech, které nejsou ve střetu s následnou kontrolní působností Úřadu, i nadále konzultace.

Pověřencům, resp. správcům či zpracovatelům, lze doporučit při žádostech o konzultace adresovaných Úřadu dodržovat následující postup:
  • Identifikujte a analyzujte problém, blíže popište situaci a uveďte základní parametry příslušného zpracování.
  • Zpracujte návrhy řešení podstatných identifikovaných problémů. Řešení formulujte nejen s využitím ustanovení obecného nařízení, ale také podle relevantních zvláštních právních předpisů upravujících konkrétní zpracování.
  • Uveďte označení a adresu správce a zpracovatele zapojených do zpracování a popište jejich roli a úkoly a doložte jejich vzájemný, např. smluvní vztah.
  • Nejste-li správcem nebo pověřencem, doložte pověření, že jste oprávněn/-na za tyto osoby v rámci konzultace jednat.
  • Předložte relevantní dokumenty a informace, které jsou nutné k posouzení zpracování v kontextu činnosti správce.
 

Odkazy

  • Jak konzultovat s Úřadem [PDF, 123 kB]
    Doporučení pověřencům pro ochranu osobních údajů a dalším osobám, zajišťující soulad zpracování u správce či zpracovatele.

 

Rubriky

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pověřenec pro ochranu osobních údajů > Konzultace pro pověřence

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém