Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kybernetická kriminalita, V. Smejkal, Plzeň, Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2022

 
 
 

Lidstvo jako celek, ale prakticky i každý člověk je dnes daleko více ohrožován kriminalitou kybernetickou než násilnou či majetkovou. Kniha se zevrubně věnuje všem aspektům kriminality spojených s počítači, sítěmi, Internetem, kybernetickým a virtuálním prostorem, sociálními sítěmi a dalšími, pro dnešní dobu tak typickými jevy – od ransomware až po kybernetickou válku. Detailně se zabývá všemi existujícími skutkovými podstatami kybernetické kriminality včetně prognózy dalšího vývoje. Ještě více byla propracována problematika robotů a umělé inteligence. Třetí vydání mapuje aktuální novinky v kyberprostoru jako jsou kyberměny, nezastupitelné tokeny, Smart Contracts a další fenomény dneška včetně procesních aspektů. Publikace obsahuje také rozsáhlou a komentovanou judikaturu, takže je široce použitelná pro veškerou právní praxi. Autor v knize shrnul svoje dlouholeté působení v oblasti právní teorie, ale i reálné praxe při praktickém odhalování a vyšetřování kybernetické kriminality. Kniha je koncipována široce a mezioborově tak, aby v ní našli potřebné informace právníci, „ajťáci“ i manažeři, jakož i studenti vysokých škol všech zaměření nevyjímaje – zejména pak všichni, kteří nějakým způsobem přicházejí do styku s trestnou činností související s informačními technologiemi.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Kybernetická kriminalita, V. Smejkal, Plzeň, Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2022

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém