Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Základní příručka k ochraně údajů

 

Mastná pokuta pro Grindr! Seznamka měla prodávat data uživatelů

Applikace.cz, 26. ledna 2021

 
 
 
Norský úřad pro ochranu spotřebitelů udělil provozovatelům seznamky Grindr pokutu ve výši 100 milionů norských korun (251 milionů Kč) za neoprávněné sdílení dat uživatelů aplikace. Grindr údajně poskytoval citlivá data společnostem zabývajícími se prodejem reklamy, mimo jiné i firmě MoPub, která patří Twitteru.

Konkrétně se mělo jednat o přesné lokace uživatelů, kódy sloužící pro sledování jejich pohybu na internetu a údaje o zařízení, na kterém mají Grindr nainstalovaný. Ztotožnění člověka jako uživatele Grindru znamená také nepřímé odhalení jeho sexuální orientace. Grindr se totiž zaměřuje na seznamování gayů, trans a bisexuálů. Všechna tato data sdílela aplikace bez souhlasu uživatelů. Společnost provozující seznamku se může do 15.2. proti rozhodnutí odvolat.

Zdaleka nejde o první kauzu Grindru. Před dvěma lety vyšlo na povrch, že seznamka sdílela citlivá data se společnostmi, které se měly postarat o optimalizaci aplikace. Mezi daty byl například i seznam uživatelů s HIV. V říjnu tohoto roku se pro změnu v aplikaci objevila bezpečnostní chyba, která zjednodušila krádeže účtů – k odcizení stačilo pouze znát e-mail uživatele.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Mastná pokuta pro Grindr! Seznamka měla prodávat data uživatelů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém