Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Mezinárodní IT konference za účasti Úřadu

21. 1. 2018 – Praha hostila v polovině ledna mezinárodní IT konferenci itSMF Czech Republic na téma informační bezpečnost. Úřad na ní zastoupila Miroslava Matoušová, vrchní rada pro vládní agendy.
 

 
 

V hotelu Ambassador hovořila zástupkyně Úřadu k účastníkům konference na téma ochrany osobních údajů v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti.

„Veškerá přijatá a provedená opatření k zajištění informační bezpečnosti jsou též opatřeními k zabezpečení osobních údajů,“ prohlásila Miroslava Matoušová s tím, že ochrana osobních údajů znamená více než jen informační bezpečnost.

Cílem příspěvku však bylo především uklidnit všechny, kdo v IT oblasti přijdou s obecným nařízením do styku: „Stejně jako v jiných oblastech, i tady platí, že kdo se ve svém podnikání řídí současným zákonem o ochraně osobních údajů, nebude mít ani s implementací GDPR mnoho práce.“ 

Konference byla jednou z prvních letošních akcí s účastí některého z odborníků ÚOOÚ. Ti minulý rok přednášeli na téměř devadesáti domácích i mezinárodních akcích.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 19.1.2018 / 19.1.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém