Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Mezinárodní workshop

 

 
 
21. listopadu 2014

Dne 7. listopadu 2014 spolupořádal Úřad pro ochranu osobních údajů mezinárodní workshop, který se zabýval problematikou zpracování osobních údajů v souvislosti s odhalováním a vyšetřováním podvodů v zaměstnaneckém sektoru. Partnerem této akce byla mezinárodní společnost BNT – attorneys-at-law. Mezi účastníky workshopu byli jak zástupci z dozorových úřadů pro ochranu údajů z osmi evropských států (Polsko, Estonsko, Makedonie, Černá Hora, Albánie, Rumunsko, Bosna a Hercegovina a Česká republika), zástupci mezinárodních společností zabývajících se vyšetřováním v této oblasti a rovněž účastníci z řad soukromých společností zabývajících se bojem proti nekalému jednání vlastními silami.

Boji proti podvodům v širším slova smyslu (angl. fraud) a související ochraně soukromí a ochraně osobních údajů byla věnována dopolední část, v odpolední části se účastníci workshopu mimo jiné zabývali problematikou whistleblowingu. V závěru pak byla představena publikace týkající se ochrany soukromí na pracovišti, kterou český úřad v rámci projektu Leonardo da Vinci připravil ve spolupráci s dozorovými úřady z Polska, Bulharska a Chorvatska. Ačkoliv se původně zdálo, že stanoviska zástupců soukromého sektoru a dozorových úřadů jsou poměrně vzdálená, v průběhu diskuse se přiblížila, neboť byla plná shoda na tom, že ochranu soukromí vyšetřovaných je nezbytné vždy zohlednit. Vhodným prostředkem k tomu jsou ex post informace a další postupy vyplývající z cílené ochrany soukromí (angl. privacy by design).

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 21.11.2014 / 21.11.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém