Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Musí zaměstnanec souhlasit s využitím rodného čísla ve smyslu poskytnutí souhlasu dle zákona o ochraně osobních údajů?

 

 
 
Vzhledem k tomu, že vedení rodného čísla zaměstnavatelem je požadováno řadou zákonů (zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, zákon č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění, zákon č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení), pojmově nepřipadá v úvahu, aby si zpracování rodného čísla pro tyto účely zaměstnavatel zajišťoval prostřednictvím souhlasu. Rodné číslo se v daném případě zpracovává na základě § 13c odst. 1 písm. b) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), neboť jde o povinnost zaměstnavateli přímo uloženou zákonem.
 

Odkazy


Hesla rejstříku této stránky

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 23.7.2014 / 23.7.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém