Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Může policista státní nebo obecní (městské) policie sdělit revizorovi adresní údaje osoby jedoucí bez platného jízdního dokladu?

 

 
 

Ustanovení § 63 odst. 2 písm. k) zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, stanovuje, že policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala.

Obdobné ustanovení obsahuje i zákon č. 553/1991 Sb., o obecní policii, které stanovuje § 12 odst. 2 písm. e), že strážník je oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost, na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Této osobě mohou být zjištěné údaje o totožnosti poskytnuty.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 23.7.2014 / 23.7.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém