Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Na koho se mohu obrátit, pokud konkrétní fyzická osoba na internetu šíří moje rodné číslo?

 

 
 

Dle ustanovení § 17d odst. 1 písm. d) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, se přestupku dopustí ten, kdo neoprávněně nakládá s rodným číslem jiné fyzické osoby. Tento přestupek projednávají v přenesené působnosti obecní úřady obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze úřady městských částí určené Statutem hlavního města Prahy příslušné podle místa pobytu obyvatele, který se jich dopustil.

O sdělení právního důvodu pro nakládání s rodným číslem lze požádat i osobu, která není v postavení správce nebo zpracovatele osobních údajů, a případně tuto osobu vyzvat, aby rodné číslo dále nešířila. Lze též doporučit kontaktovat provozovatele předmětných internetových stránek a požádat jej o odstranění rodného čísla.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 23.7.2014 / 23.7.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém