Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Na norský parlament zaútočili hackeři, dostali se do e-mailů - archiv dokumentů

ČTK, 2. září 2020

 
 
 
Norský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Hackerům se podařilo během několika minulých dní dostat do elektronické pošty některých poslanců a jejich asistentů, informovala dnes agentura AFP.

"Naše analýza ukazuje, že byla stažena různá množství dat," uvedl v prohlášení norský parlament. Odkud hackeři na parlamentní server zaútočili a kterých poslanců se útok dotkl, zatím není jasné.

Mluvčí hlavní opoziční Dělnické strany nicméně uvedl, že mezi postiženými jsou i poslanci této strany.

"Přijali jsme okamžitá opatření, abychom útok zastavili," sdělil v prohlášení parlament. Ředitelka parlamentní správy Marianne Andreassenová uvedl, že tato opatření měla "okamžitý efekt". Podle agentury Reuters se na operaci s cílem zastavit kybernetický útok podílela také tajná služba. Případem se zabývá už i norská policie.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Na norský parlament zaútočili hackeři, dostali se do e-mailů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém