Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Náhrada za bolest

 
 
 
Informace o návrhu vládního nařízení o stanovení výše náhrady za bolest a ztížení společenského uplatnění odpovídající vzniklé újmě způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, způsobu určování výše náhrady v jednotlivých případech a postupech při vydávání lékařského posudku včetně jeho náležitostí ve vztahu k posuzované činnosti (nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání)

29. července 2015

Jedná se o zásadní osnovu právního předpisu, neboť každoroční incidence odškodnění je cca 50 000 pracovních úrazů a cca 1200 nemocí z povolání. Náklady činí cca půl miliardy korun ročně. Jakmile nabyde platnosti novela nového zákoníku práce (sněmovní tisk č. 376), která zrušuje zákon č. 266/2006 Sb., o úrazovém pojištění zaměstnanců, a která byla dne 23. 7. 2015 schválena senátem a v současné době je u prezidenta republiky, stanoví se výše náhrad újmy na zdraví v případě pracovního úrazu nebo nemoci z povolání obdobně jako u nového občanského zákoníku pro nový zákoník práce. Vzhledem k tomu, že DPIA je nesprávné, bude ÚOOÚ požadovat jeho zásadní přepracování.

čj. UOOU-08004/15-2


 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2015 > Náhrada za bolest

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém