Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Největší indonéský internetový obchod vyšetřuje únik osobních dat zřejmě více než 15 milionů uživatelů

Lidovky.cz, 2. května 2020

 
 
 
Největší indonéský internetový obchod Tokopedia v sobotu oznámil, že vyšetřuje informace, že k údajům o milionech jeho uživatelů se dostal jistý hacker. Informovala o tom agentura Reuters.

„Zjistili jsme, že došlo k pokusu o ukradení dat uživatelů Tokopedie,“ uvedl mluvčí společnosti. Zároveň ujistil, že klíčové informace jako hesla k uživatelským účtům jsou v bezpečí.

Společnost Under the Breach, která monitoruje kriminalitu ve virtuálním světě, na svém twitterovém účtu v sobotu zveřejnila snímek obrazovky od nejmenovaného člověka, jenž tvrdil, že v březnu získal osobní údaje o 15 milionech uživatelů Tokopedie. Na záběru jsou vidět jména, e-mailové adresy a data narození uživatelů internetového obchodu. Hacker přitom prohlašuje, že má daleko širší databázi uživatelských údajů, a žádá o pomoc s prolomením hesel.

Zakladatel Tokopedie a její výkonný ředitel William Tanuwijaya tvrdí, že tuto platformu každý měsíc využívá více než 90 milionů uživatelů. Tanuwijaya patří k nejvýznamnějším podnikatelům v oboru nových technologií v Indonésii.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Největší indonéský internetový obchod vyšetřuje únik osobních dat zřejmě více než 15 milionů uživatelů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém