Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Největší indonéský internetový obchod vyšetřuje únik osobních dat zřejmě více než 15 milionů uživatelů

 

Největší indonéský internetový obchod vyšetřuje únik osobních dat zřejmě více než 15 milionů uživatelů

Lidovky.cz, 2. května 2020

 
 
 
Největší indonéský internetový obchod Tokopedia v sobotu oznámil, že vyšetřuje informace, že k údajům o milionech jeho uživatelů se dostal jistý hacker. Informovala o tom agentura Reuters.

„Zjistili jsme, že došlo k pokusu o ukradení dat uživatelů Tokopedie,“ uvedl mluvčí společnosti. Zároveň ujistil, že klíčové informace jako hesla k uživatelským účtům jsou v bezpečí.

Společnost Under the Breach, která monitoruje kriminalitu ve virtuálním světě, na svém twitterovém účtu v sobotu zveřejnila snímek obrazovky od nejmenovaného člověka, jenž tvrdil, že v březnu získal osobní údaje o 15 milionech uživatelů Tokopedie. Na záběru jsou vidět jména, e-mailové adresy a data narození uživatelů internetového obchodu. Hacker přitom prohlašuje, že má daleko širší databázi uživatelských údajů, a žádá o pomoc s prolomením hesel.

Zakladatel Tokopedie a její výkonný ředitel William Tanuwijaya tvrdí, že tuto platformu každý měsíc využívá více než 90 milionů uživatelů. Tanuwijaya patří k nejvýznamnějším podnikatelům v oboru nových technologií v Indonésii.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Největší indonéský internetový obchod vyšetřuje únik osobních dat zřejmě více než 15 milionů uživatelů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém