Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Neoprávněné nakládání s osobními údaji ve školství

 

 
 

Stížnost byla podána na chování ředitelku školy, která rozeslala citlivé osobní údaje jednatelům školy a členům představenstva zřizovatele školy. Kontrolou bylo zjištěno, že otec žáka po návrhu ředitelky na to, aby žák odešel ze školy kvůli slabému prospěch (zaviněnému jistou dysfunkcí vzniklou při narození) napsal dopisy jednatelům, členům představenstva a dalším osobám s tím, že si stěžoval na postup ředitelky školy. Ta, ve snaze obhájit svůj postup, napsala stejným osobám dopis, jehož součástí byla mj. i konstatace o zdravotním stavu zmíněného žáka. Toto bylo posouzeno jako porušení zákona o ochraně osobních údajů, specielně § 9 a § 13.

Jako porušení § 5 odst. 1 písm. f) zákona o ochraně osobních údajů byl posouzen jiný případ ředitele, který v oznámení o ukončení pracovní smlouvy se svým zaměstnancem podrobně popisoval důvody tohoto ukončení.

Obecně platí, že osobní údaje lze zpracovávat pouze v souladu s účelem, k němuž byly shromážděny.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 13.12.2013 / 13.12.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém