Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

New Orleans vyhlásil stav ohrožení kvůli kybernetickému útoku

ČTK, 14. prosince 2019

 
 
 
New Orleans (USA) 14. prosince (ČTK) - Americké město New Orleans vyhlásilo stav ohrožení kvůli kybernetickému útoku proti počítačovým systémům městské správy. Oznámila to televize CNN. Starostka LaToya Cantrellová nařídila preventivně vypnout všechny počítačové servery, které městské úřady používají. Na některých z nich se objevily útočné viry požadující výkupné.

Radnice města doufá, že útočníci se nezmocnili žádných citlivých informací, uvedla CNN. Incident kromě místní policie vyšetřuje i Národní garda a agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle Cantrellové se podobný útok stal už letos v červenci, kdy hackeři napadli několik místních škol.

Ve městě se automaticky spustil twitterový varovný systém, který obvykle rozesílá naléhavé zprávy při hurikánech. Životně důležité služby, jako záchranáři nebo hasiči, fungují podle starostky bez přerušení. O původcích útoku zatím podle CNN nejsou žádné zprávy.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > New Orleans vyhlásil stav ohrožení kvůli kybernetickému útoku

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém