Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Novinky z legislativy

 

Novinky z legislativy

 
 
 
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejňuje na svých webových stránkách některé vybrané aktuality z fungování vrcholných orgánů Evropské unie.
 

Odkazy

 • Facebook v Německu nesmí bez souhlasu uživatelů propojovat data [PDF, 130 kB]
  14. 2. 2019 – Spolkový antimonopolní úřad na začátku února rozhodl, že sociální síť Facebook nesmí do budoucna bez souhlasu německých uživatelů propojovat a dohromady vyhodnocovat data. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že podle něj má Facebook v Německu dominantní postavení na trhu, protože jej denně používá 23 milionů uživatelů.
 • Rada EU schválila nařízení o prevenci šíření teroristického obsahu online [PDF, 450 kB]
  13. 12. 2018 – Ministři vnitra zemí Evropské unie schválili na svém prosincovém jednání nová pravidla, která internetovým společnostem ukládají do hodiny od výzvy úřadů odstranit z webu materiál s teroristickým obsahem. Pokud podnikatelé tuto povinnost nesplní, bude jim hrozit pokuta až do výše čtyř procent jejich celosvětového obratu v předcházejícím roce.
 • Evropský parlament schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat
  14. 11. 2018 – Evropský parlament má dobrou zprávu pro české podnikatele, kteří musí v současné době shromažďovat data zvlášť v každé zemi EU. Po obecném přístupu Rady totiž na začátku října schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat.
 • Konference představila nové technologie pro překlad a tvorbu právních předpisů
  9. 11. 2018 – Seminář Předpisy Evropské unie – jazyk, tvorba a implementace, který v říjnu hostil pražský Lichtenštejnský palác, se věnoval aktuálním otázkám práva Evropské unie. Představil ale také novou metodu neurálního strojového překladu právních dokumentů.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Novinky z legislativy

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém