Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Obchodní společnost - archiv dokumentů

UOOU-02478/20

 
 
 
Kontrola u této společnosti byla zahájena na základě 36 stížností. Předmětem obchodních sdělení byla nabídka služeb v podobě seminářů online, webinářů z oblasti daní a účetnictví odkazující na její webové stránky. 

Obchodní sdělení byla zasílána v průběhu 6 měsíců z domén accontconsulting.cz. Kontrolovaná osoba obchodní sdělení zasílala svým obchodním partnerům, kdy si e-mailové adresy příjemců vyhledávala na internetu, konkrétně na stránkách seznam.cz. Nejedná se o její zákazníky a k zavedení těchto elektronických adres do databáze kontrolované osoby došlo chybou při aktualizaci systému, který tyto adresy převzal z veřejně dostupného zdroje a následně na ně byla odeslána obchodní sdělení. Po tomto zjištění se kontrolovaná osoba snažila chybu napravit a po upozornění Úřadu tyto adresy ihned odstranila a zaslala adresátům omluvu. 

Kontrolovaná osoba tak odeslala obchodní sdělení na elektronické adresy příjemců bez jejich předchozího souhlasu a dopustila se tak porušení § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb. Další podmínky pro zasílání obchodních sdělení uvedené v § 7 odst. 4 zákona č. 480/2004 Sb. však porušeny nebyly. 

Kontrolované osobě byla za toto porušení uložena ve správním řízení sankce ve výši 80 000 Kč, kterou společnost již zaplatila.
 
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém