Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Obecné nařízení v otázkách a odpovědích i desatero omylů

25. 5. 2017 - Přesně jeden rok před nabytím účinnosti Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) 25. května 2018 vydal ÚOOÚ soubor otázek a odpovědí, které se vztahují k této novince na poli ochrany dat. Současně zpracoval Úřad desatero nejčastějších omylů o obecném nařízení.
 

 
 

Materiály jsou určeny pro širokou veřejnost. Nalezne v nich to nejdůležitější, co se Obecného nařízení týká. „Rok před nabytím účinnosti Obecného nařízení jsme chtěli poskytnout občanům veškeré základní informace ve formě, která bude srozumitelná pro všechny,“ popsala předsedkyně ÚOOÚ Ivana Janů.

Oba dokumenty jsou k dispozici v rubrice Obecné nařízení EU (GDPR), do které je možné se dostat pomocí odkazu na hlavní stránce webu Úřadu v pravé části horní šedé lišty.

Soubor otázek a odpovědí obsahuje 12 kapitol. Například nejdůležitější pojmy vztahující se k Obecnému nařízení, dále popis práv občanů v rámci ochrany osobních údajů či vysvětlení, kdo je pověřenec pro ochranu osobních údajů a jaká je jeho úloha.

Úřad také na základě svých zkušeností vytvořil přehled deseti největších omylů o obecném nařízení. Reaguje tak na nepřesnosti či zavádějící až mylné informace týkající se Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, které se stále častěji objevují nejen v médiích.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 25.5.2017 / 25.5.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém