Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Ochrana práv správce v souvislosti se zpracováním osobních údajů bez souhlasu subjektu údajů

 

 
 

Správce osobních údajů je oprávněn za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů shromažďovat údaje nezbytné pro pozdější komunikaci s Policií České republiky (příp. obecní či městskou policií) v případech odcizení zboží v jeho provozovnách, a to za účelem poskytnutí součinnosti společností pro vyčíslení škody, příp. uplatnění nároku na náhradu škody v adhezním řízení. Těmito nezbytnými údaji přitom mohou nepochybně být zejména informace týkající se zboží, které bylo odcizeno, a dále číslo protokolu, které umožňuje ztotožnit údaje o zboží vedené účastníkem řízení s údaji o předpokládaném pachateli krádeže vedenými policií. ( čj. 20/04/SŘ-OSR )

Dále je též oprávněn shromažďovat identifikační osobní údaje zadržených osob podezřelých z odcizení zboží v jeho provozovně, pokud jsou jimi poskytnuty dobrovolně, za účelem jejich předání příslušníkům policie. Takové dobrovolné poskytnutí identifikačních osobních údajů lze považovat za konkludentní souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů pouze za uvedeným účelem. ( čj. 20/04/SŘ-OSR )

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 18.4.2013 / 18.4.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém